Ieškome naujos orkaitės: kaip išsirinkti?

Kiekvienai šeimininkei virtuvė –labai svarbi namų dalis. Tai jos erdvė, kurioje netik gaminamas maistas, bet ir priimami svečiai, vyksta šilti ir jaukūs pasisėdėjimai su kaimynais prie puodelio kavos ar arbatos. Be to virtuvės dizainas ir interjeras yra savotiška šeimininkės vizitinė kortelė, todėl visiems virtuvės baldams ir technikos prietaisams moterys dažniausiai skiria labai daug dėmesio. Orkaitės – ne išimtis.
Jau vien todėl, kad orkaitės išsirinkimas kainuoja nemaža laiko ir pastangų. Juk tai vienas svarbiausių buitinių prietaisų virtuvėje. Nuo to, kokią orkaitę pasirinksite, priklauso maisto gamyba, tarnavimo laikas, taigi ir gera nuotaika.orkaites

  • Tinkamas tipas. Rinkdamiesi orkaitę, galite pasirinkti tarp integruojamos ir stacionarios orkaitės. Buitinės technikos pardavėjai teigia, jog šiandien 95 proc. pirkėjų renkasi integruojamą techniką. Dažniausiai taip yra todėl, kad žmonės šią techniką perka tuomet, kai atliekamas didesnis virtuvės remontas, orkaitė užsakoma kartu su naujais virtuvės baldais. Tuo tarpus stacionarios orkaitės labiau praverčia atšviežinant virtuvę, iš tikrųjų šiam prietaisui sugedus.
  • Šildymo galimybės. Kiekvienoje parduotuvėje renkantis orkaitę, Jums pasiūlys elektrinę, kombinuotą arba dujinę orkaitę. Kokią pasirinkti priklauso nuo Jūsų keliamų reikalavimų orkaitei ir naudojimo galimybių. Šiandien vienareikšmiškai populiarėjančios yra elektrinės orkaitės dėl jų paprasto naudojimo ir nedidelės kainos. Atrodo, kad prieš dešimtmetį pasirodžiusios kaip naujiena, šiandien jos jau puikuojasi daugelyje šeimų virtuvių. Dažniausiai tokio tipo orkaitė vertinama dėl greito įsilimo ir patogaus naudojimo. Ne tik nekyla grėsmė įvykti sprogimui orkaitėje nutekėjus dujoms, bet ir kaitlentė šyla saugiau.

Tuo tarpu labiau taupantiems žmonėms ir ne labai dažnai gaminantiems, patiks dujinės orkaitės viryklės. Tai puikus ir patogus būdas gaminti maistą greitai ir nebrangiai. Nereikia slėpti, kad naudojant elektros energiją maisto ruošai, mėnesio gale už sąskaitą reikia pakloti nemažai pinigų. Tuo tarpu dujos kaip reikiat laimi, nes kainuoja gerokai pigiau. Tačiau dujinių viryklių likimas aplankyti ne kiekvienus namus, mat esama miestų ir gyvenviečių, kuriose nėra centralizuoto dujų patiekimo. Tuomet tenka pirkti buitinių dujų balionus, o tai nėra nei itin saugu. Nei labai estetiška.

  • Išmatavimai. Kai jau išsirinkote orkaitę, jokiu būdu nepulkite pirkti pirmos pasitaikiusios. Skirkite apsipirkimui šiek tiek laiko, pasirūpinkite, kas Jūsų išsirinktos orkaitės išmatavimai tiktų į jai jau numatytą vietą virtuvėje. Net jei ir atrodo, kad visos orkaitės labai panašios, egzistuoja trys pagrindiniai orkaičių išmatavimų standartai, pagal kuriuos orkaičių dydžiai skiriasi.
themekiller.com